QJFStruktura QJFQJF KioskQJF BiuletynQJF GaleriaQJRIUMembership

 

Queen Jadwiga's Bouquet

Bukiet św. Jadwigi Królowej jest kompozycją kwiatową przetransformowaną w kompozycję obrazową. Sztuka układania kwiatów była znana już w czasach starożytnych. Na dworze św. Jadwigi Królowej zapewne nie brakowało pięknie komponowanych kwiatowych dekoracji. Jak wiadomo z przekazów historycznych Królowa Jadwiga bardzo dużą rolę przywiązywała do estetycznej oprawy przyjęć jak też do wystroju wnętrz zamkowych. Wizerunki kompozycji kwiatowych pojawiają się w średniowieczu jako elementy dekoracyjne iluminowanych manuskryptów. Szczególny rozwój obrazów zwanych martwą naturą gdzie bukiet kwiatów często zajmował centralną pozycję kompozycji, pojawił się w sztuce holenderskiej.

Co tydzeń nowa kompozycja kwiatowa jest przygotowywana i po sfotografowaniu tworzona jest kompozycja obrazowa. Każdy bukiet jest dedykowany naszej Patronce. Kwiaty ustawiane są przed obrazem św. Jadwigi Królowej jako wyraz podziękowania za towarzyszenie nam w doświadczeniach dnia codziennego.

Z okazji rocznicy koronacji Królowej Jadwigi, 16 października 2008, została wydana książka zatytułowana „Bukiety św. Jadwigi Królowej” (w wersji angielskiej). Książka ta zawiera ponad 50 najlepszych obrazów kompozycji kwiatowych.

 

Next

 

Home

Copyright the Queen Jadwiga Foundation

Adres:

The Queen Jadwiga Foundation

P.O. Box 654, Toorak, VIC 3142, Australia