QJFStruktura QJFQJF KioskQJF BiuletynQJF GaleriaQJRIUMembership

8 CZERWCA 
SWIETO SW. JADWIGI KROLOWEJ

 

Jadwigowe Kolędowanie

  

       

Jadwigowe kolędowanie –kościół w Richmond i katedra św. Patryka

QJF otrzymuje bardzo dużo życzeń z całego świata od naszych członków, sympatyków i zaprzyjaźnionych z nami ludzi nauki, polityki i rodzin królewskich. Pragniemy tą drogą podziękować tym wszystkim do których nasze życzenia mogły nie dotrzeć z powodu przedświątecznych terrorystycznych ataków na naszą organizację. Wiele życzeń w tym roku do nas nie dotarło również na skutek tych ataków. Wielu członków jak też wielu naszych sympatyków wyraża ogromne zaniepokojenie tym czego doświadczamy w Australii. Jesteśmy zachęcani do podjęcia bardzo drastycznych kroków zmierzających do zaprzestania bandyckich terrorystycznych ataków na QJF i otrzymania odszkodowania za poniesione straty. Bardzo niepokoi również brak reakcji Governer General reprezentującego panującą w Australii Queen Elizabeth II pozwalającego na bezkarne niszczenie QJF organizacji której członkami są znane osobistości UE w tym także Anglii jak też USA, Kanady i krajów Ameryki Łacińskiej. Rozważamy wszystkie możliwe warianty zabezpieczenia QJF przed dalszymi aktami terroru szczególnie ludzi związanych z body corporate jak też tymi którzy w ostatnich czasach wyrządzili bardzo duze szkody QJF.  

Nowy Rok 2016 to okazja do podsumowania działalności QJF w roku ubiegłym. Krótkiego podsumowania dokonywaliśmy w pięknej scenerii hotelu Windsor na wykwnitnym obiedzie z lampką burgunda. Poprzedni rok dość bogaty pod względem dorobku QJF o czym będziemy nadmieniać w kolejnych odcinkach „Co nowego”. W kontekście tego podsumowania chcieliśmy wrócić do naszej propozycji spotkań po zakończeniu uroczystości święta naszej ukochanej Pani Wawelskiej w Krakowie. Zaproponowaliśmy w poprzednim roku spotkanie w Wierzynku, w którym wzięliby udział przedstawiciele Rady Rodziny, ks. Prałat Sochacki, przedstawiciel QJF, Królowa Roku i laureaci konkursu perełki. Gospodarz tego spotkania Królowa Roku, reprezentująca QJF, zaprosi wszystkich uczestników na „ucztę” królewskiego torcika. Mamy nadzieję, że w tym roku Królowa Roku jak też Rada Rodziny nie zawiedzie i uczta u Wierzynka będzie długo wspominana w prastarym grodzie królewskim. Warto w tym miejscu podkreślić ogromnie ważny aspekt szkolnego wychowania jakim bez wątpienia jest zanurzenie się niejako w strumieniu historii krakowskiego królewskiego miasta bez potrzeby wkuwania dat i nic nie znaczących zaklęć o patriotyźmie. Przy naszej ukochanej Patronce historia staje się teraźniejszością a patriotyzm przemienia się w nigdy nie gasnącą miłość do św. Jadwigi Królowej i Jej największej miłości uobecnionej w wawelskim krzyżu.

W ramach podsumowania znaczące wyróżnienie. Pani Magdalena Leś została po raz kolejny wyróżniona w rządzie wiktoriańskim z okazji wydania trzeciej już książki w wydawnictwie Springer. Szkoda tylko że za tym kolejnym wyróżnieniem nie kryje się żadna forma awansu czy też nawet skromna podwyżka. Bardzo nieprzyjemna dyskryminacja panująca w rządzie wiktoriańskim powoduje, że po raz kolejny nasze osiągnięcia są podstawą do bardzo niszczącego poniżania i deprecjacji wszelkich naszych dokonań.

Zakupiliśmy już pierwsze pluszowe australijskie zwierzeczki które zostaną przesłane jako prezenty dla dzieci z domu dziecka. W tym roku z powodu tego, że gimnazjum św. Jadwigi Królowej we Wschowie zostało nagle zamknięte i Królowa Roku jest teraz uczniem gimnazjum im. Jana Pawła II mamy trochę kłopotów jako, że szkoła Królowej Roku bierze na swoje barki bycie gospodarzem rocznego okresu jej panowania. Mamy nadzieję, że dyrekcja szkoły do której uczęszcza obecna Królowa Roku stanie na wysokości zadania i godnie uhonoruje zaszczytny tytuł jaki tym razem przypadł jej w udziale. Jest to też zapewne znak od św. Jana Pawła II zachącający szkoły jego imienia do uczestnictwa w pięknej Jadwigowej tradycji spotkań wawelskich w dniu 8 czerwca. QJF bardzo gorąco wita szkoły papieskie otwierając przed nimi możliwość uczestnictwa we wszystkich konkursach organizowanych przez QJF, w tym także w wyborze Królowej Roku. Nasza propozycja rozszerzenia Rodziny Szkół spotkała się z aprobatą większości uczestników jesiennego zjazdu dyrektorów szkół Jadwigowych.

Kończy się Jadwigowe kolędowanie. W tym roku bardzo udane. Nie obyło się też bez zgrzytów. Nasze piękne Jadwigowe plakaty zostały zerwane podobnie jak to miało miejsce w klubie Syrena przez niejakiego Bilinskiego kilka lat temu z „polecenia p. Słowika”. Już pierwszego dnia panie z grupy Słowika (pochodzenia wiadomego) próbowały zakłócić nam atmosferę pięknej radosnej kolędowej refleksji. Spodziewaliśmy się kolejnych aktów barbarzyńskich zakłóceń. Na szczęście jak na razie zerwano nam plakaty. Do czego są oni zdolni się posunąć. Pragniemy przypomnieć że jest to kolejny bardzo nieprzyjemny atak tego środowisaka na QJF. W nowy rok po zakonńczeniu tego pięknego już tradycyjnego kolędowego spotkania ze Zbawicielem dostaliśmy bardzo wzruszające podziękowanie od australkijczyków słuchających naszych polskich kolęd. Wielu ludzi jest ogromnie poruszonych tym że profesor, tak jak kiedyś mędrcy-królowie, pochyla się nad nowo narodzonym Królem składając w dani złoto, kadzidło i mirrę swego talentu. Tylko karykatura współczesnego lewackiego heroda w jezuickim przebraniu nadal stara się stawać na drodze podążania za Światłem w mroku semickiej barbarzyńskiej zawiści i nienawiści.

 

Co roku otrzymujemy od Siostry Wendy Beckett z Anglii specjalne dla QJF pisane krótkie, refleksyjne opłatki literaturowe. Zamierzamy wydać książkę z tymi podarunkami dla QJF-u. Zaczęliśmy już pierwsze przygotowania. Poniżej tegoroczny refleklsyjny opłatek literaturowy.

 

THE NATIVITY

When Jesus was born, only two people knew who He really was and what had miraculously happened: St Joseph and St Elizabeth. But God immediately shared this incredible news, the good news, the Gospel, with two sets of people. One of the chosen sets were very poor, a handful of scruffy shepherds living rough on the fields outside Bethlehem. The other chosen ones were scholar-priests from distant Persia, and these were the Magi, the wise men, the kings. Among all the millions of people alive on the first Christmas, these were the only ones who knew, and who new for certain. The angels had told the shepherds in a great blaze of heavenly glory, the Magi had learnt from their studies and had been called by the star. But it was not enough to know. Before knowledge could become faith they had to see. They had to journey, a short night-time journey for the shepherds, a very long difficult journey for the Magi. But until they stood in the presence of Jesus and looked at His face, they could not enter fully into belief, which is always transforming. It is the closeness to Jesus, the actually seeing of His Face that changes knowledge into faith. It was the presence of Jesus that filled them with an immense joy. It was His joy that He came to share with everybody and which can only come from looking at Him.

 

Na zakończenie. Pragnęlibyśmy aby już nikt nigdy w Polsce nie odważył się pouczać dzieci i młodzież słowami oświceniowego kosmopolityzmu „wszystko co mamy Polsce oddamy” parafrazowanej w semickim zgrzycie walterowców ”służymy ci ojczyzno już od najmłodszych lat” po to tylko aby „zakwitł socjalizmu odrażający kwiat”. Pragniemy aby nasi młodzi przyjaciele w Polsce uczyli się bardzo prostej ale jakże pięknej Jadwigowej pieśni „wszystko co mamy niesiemy w dani naszej kochanej Wawelskiej Pani”. To nasze Jadwigowe pokolenie nigdy nie będzie mieć problemu z patriotyzmem jako, że będzie on częścią tej miłości do której Chrystus powołuje całe to nasze Jadwigowe dziedzictwo. Pamiętajmy najpierw Bóg potem Ojczyzna. Bez Boga ani do proga.

 

 

Home

Copyright the Queen Jadwiga Foundation

Adres:

The Queen Jadwiga Foundation

P.O. Box 654, Toorak, VIC 3142, Australia