8 CZERWCA 
SWIETO SW. JADWIGI KROLOWEJ

Święto św. Jadwigi Królowej

8 czerwca 2008

 

W dniu 8 czerwca 2008 mieliśmy piękną Mszę św. w katedrze św. Patryka w Melbourne. Koncelebrowana msza  została odprawiona przez Ks. Arcybiskupa Denisa Harta, który bardzo ładnie nawiązał do naszej świętej Królowj. Była piękna oprawa muzyczna Mszy św. w wykonaniu chóru katedralnego. Msza św. rozpoczęła się psalmem takim jaki zapewne był śpiewany przez psałterzystów w katedrze na Wawelu. To podarunek od abp Harta i chóru katedralnego. Było nam bardzo miło gdyż w wypełnionej katedrze było wielu melberneńczyków jak również, i co jest może najważniejsze, katolików z krajów azjatyckich. Jesteśmy pewni, że św. Jadwiga odegra bardzo dużą rolę w chrystianizacji krajów azjatyckich. Katedra położona jest w sąsiedztwie Wiktoriańskiego Rządu i Parlamentu tak, że wielu pracowników rządu bierze udział we Mszy św. Św. Jadwiga Królowa jest patronką polityków i było nam bardzo miło, że australijscy politycy byli obecni na Mszy św. ku czci św. Jadwigi Królowej. Mamy nadzieję, że polscy politycy poczują się w obowiązku do składania hołdu swojej Patronce. 

 

Rozesłaliśmy „ulotkę” do większości polonijnych organizacji na całym świecie przypominającej o święcie 8 czerwca. Była również rozdawana ulotka wśród lokalnej społeczności. W wielu kościołach na całym świecie odprawiane były uroczyste Msze św. Cieszy nas to, że nasz Naród włącza się w obchody święta św. Jadwigi Królowej.

 

Msza święta w Katedrze św. Patryka w Melbourne

       

Widok ogólny na katedrę św. Patryka                                      W czasie Mszy św. w katedrze

   

W tym roku świętowaliśmy święto św. Jadwigi Królowej w wypełnionej katedrze św. Patryka. Arcybiskup D. Hart uświetnił swą obecnością to na stałe wpisujące się w tradycję melberneńskiej katedry święto. W katedrze tej znajdują się również prochy Arcybiskupa Sir. Francisa T. Little’a (zmarłego w tym roku), który był honorowym członkiem the Queen Jadwiga Foundation.

 

.Msza święta w Katedrze na Wawelu, Kraków, Polska

8 czerwca 2008 została odprawiona uroczysta Msza św. podczas której zostały wręczone Perełki-Statuetki 2008. Wręczenia dokonał Biskup T. Pieronek. Wszyscy laureaci byli bardzo wzruszeni.

 

Wręczenie Perełek-Statuetek, Katedra na Wawelu, 8 czerwca 2008, Msza św. o godz. 10.00

 

Bardzo nas cieszy fakt, że tak oczekiwani przedstawiciele Wojska Polskiego uczestniczyli we Mszy św. Nie zabrakło również rycerzy. Być może w niedługim czasie odbędzie się prawdziwe pasowanie na rycerzy św. Jadwigi Królowej.

W tym roku, mimo wielu przeciwności nie brakło czerwonych róż od QJF dla naszej Patronki. Róże zotały dostarczone poprzez kwiaciarnię wysyłkową w Szwajcarii.

      

Ołtarz z relikwiami św. Jadwigi Królowej w katedrze na Wawelu – dekorcja z poprednich lat

W tym roku kwiaty nie mogły być ustawione tak jak to bywało w poprzednich latach. Dostaliśmy długo oczekiwane wyjaśnienie od Księdza Prałata. Winę za straty poniesione przez naszą fundację ponosi właścicielka kwiaciarni „Kwiaciarenka” w Krakowie. Być może warto by wybierać inne kwiaciarnie. Zachęcamy wszystkich do omijania tej tak nieuczciwej kwiaciarni. Jest to bardzo szokujące że pani podająca się za Polkę pragnie robić bardzo nieuczciwy business i co jest ogromnie szokujące dla nas, nie czuje się w obowiązku przyniesienia chociażby jednej różyczki do Katedry Wawelskiej. Trzeba zupełnie nie mieć serca albo odebrać wyjątkowo antypolskie wychowanie w domu rodzinnym aby nawet te kwiatów które zostają nie można przeznaczyć na jakiś czyn dobroczynny. Być może byłoby dobrze gdybyśmy zaczęli korzystać z kwiaciarni wysyłkowych i omijali tak antypolsko nastawione kwiaciarne jak „Kwiaciarenka”. Pragniemy zaznaczyć że odszkodowania za szkody które QJF ponosi na skutek działania takich osób jak właścicielka „Kwiaciarenki” będziemy dochodzić na drodze sądowej.

 

 

 

Copyright the Queen Jadwiga Foundation