Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: image001            Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: image002 

   

Description: Description: Description: Description: Description: Description: OBR_RICH

 

 

PODARUNKI  

 

Kosz czerwonych róż

 

Statuetki-perełki św. Jadwigi Królowej

 

Perełki św. Jadwigi Królowej

 

Wykład w Ministerstwie Edukacji, Melbourne

 

Wykład (QJF-ACS) Australian Computer Society, Melbourne

 

Int. Journal of Understanding, No. 1

 

Biuletyn QJF “FAC QUOD VIDES”

 

Ulotki informacyjne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ŚWIĘTO ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

 

7 i 8 CZERWCA 2009

 

KATEDRA ŚW. PATRYKA, MELBOURNE – AUSTRALIA

W tym roku obchodziliśmy święto św. Jadwigi Królowej w dniach 7 czerwca i 8 czerwca. W dniu 7 czerwca mieliśmy piękną Mszę św. w katedrze św. Patryka w Melbourne. Koncelebrowana msza została odprawiona przez Ks. Arcybiskupa Denisa Harta, który bardzo ładnie w kazaniu nawiązał do naszej świętej Królowej. Mszy św. towarzyszyła piękna oprawa muzyczna w wykonaniu chóru katedralnego. Msza św. rozpoczęła się psalmem takim jaki zapewne był śpiewany przez psałterzystów w katedrze na Wawelu. To podarunek od Ks. Arcybiskupa Harta i chóru katedralnego. Katedra położona jest w sąsiedztwie Wiktoriańskiego Rządu i Parlamentu tak, że wielu pracowników rządu bierze udział we Mszy św. Święta Jadwiga Królowa jest patronką polityków i było nam bardzo miło, że australijscy politycy byli obecni na Mszy św. ku czci św. Jadwigi Królowej.

W dniu 8 czerwca odprawiona była Msza św. w katedrze św. Patryka w Melbourne o godz. 9-tej rano. Mimo że, w tym roku w tym dniu był „public holiday” i wielu melberneńczyków wyjechało z Melbourne to i tak na Mszę św. przybyło wiele osób.

W ramach przygotowania do obchodów święta odbył się wykład w Ministerstwie Edukacji w Melbourne i przygotowywany był pierwszy numer International Journal of Understanding poświęcony naszej ukochanej Patronce.

Rozesłaliśmy „ulotkę” do większości polonijnych organizacji na całym świecie przypominającej o święcie 8 czerwca.

Rozesłaliśmy „ulotkę” do rektorów wszystkich wyższych uczelni Krakowa przypominającą o wielkim darze św. Jadwigi Królowej dającym polskiemu narodowi europejską kulturę, wielkich uczonych, rzesze absolwentów jak również żakowskie tradycje.

Był również rozprowadzany kolejny numer biuletynu QJF Fac Quod Vides wśród lokalnej społeczności.

W wielu kościołach na całym świecie odprawiane były uroczyste Msze św.

Description: Description: Description: 3

Widok ogólny na katedrę św. Patryka w Melbourne

Msza św. w katedrze św. Patryka w Melbourne

W tym roku świętowaliśmy święto św. Jadwigi Królowej w wypełnionej katedrze św. Patryka. Ks. Arcybiskup D. Hart uświetnił swą obecnością to na stałe wpisujące się w tradycję melberneńskiej katedry święto. W katedrze tej znajdują się również prochy Arcybiskupa Sir. Francisa T. Little’a (zmarłego w 2008 roku), honorowego członka naszej the Queen Jadwiga Foundation.

Description: Description: Description: 9   Description: Description: Description: 1

Msza św. w katedrze św. Patryka z kazaniem o św. Jadwidze Królowej

Description: Description: Description: 2B

Po Mszy św. spotkanie dyrektora dr Z. Les z ks. Arcybiskupem D. Hartem

KATEDRA WAWELSKA, KRAKÓW - POLSKA,

Msza święta w Katedrze na Wawelu

W dniu 7 czerwca 2009 została odprawiona uroczysta Msza św. w Katedrze Wawelskiej podczas której zostały wręczone Perełki-Statuetki 2009.

Description: Description: Description: 0  Description: Description: Description: 5

Msza św. w Katedrze Wawelskiej z pięknym kazaniem koncelebrowana przez ks. prof. dr hab. Adama Kubisia, i ks. infułata Janusza Bielańskiego. Inicjatywa QJF składania czerwonej różyczki dla naszej Pani Wawelskiej przez uczestników wawelskiego spotkania zaczyna się przyjmować. Bylibyśmy niezmiernie wdzięczni gdyby wręczanie różyczek stało się tradycją wawelskich spotkań ze św. Jadwigą Królową.

Description: Description: Description: 3  Description: Description: Description: 5A

W zastępstwie Królowej Roku we wręczaniu perełek asystuje królowa ze szkoły w Żegocinie. Królowa Roku Monika Sadowska była obecna na tej uroczystości. Laureatki tegorocznej nagrody (Anna Hutek, Agnieszka Juszczak, Marta Basznianin i Agata Mielczarek). Serdecznie gratulujemy. Laureatki perełki statuetki otrzymują life membership w QJF.

 

Description: Description: Description: 2   Description: Description: Description: 4

Najmłodsza laureatka perełki-statuetki wraz z rodzicami. Zostały też wręczone przez przedstawiciele QJF okolicznościowe dyplomy.

 

 

 

 

Last updated: 2020

Copyright the Queen Jadwiga Foundation

 

 

 

MELBOURNE – KATEDRA ŚW. PATRYKA

Description: Description: Description: Description: Description: Mlb_katedra_1

 

 

 

KRAKÓW –

KATEDRA WAWELSKA

KatedraWaw