8 CZERWCA 
SWIETO SW. JADWIGI KROLOWEJ

Święto św. Jadwigi Królowej

8 czerwca 2011

Jak co roku, w dniu 8 czerwca odprawiona została Msza św. o godz. 13 w Katedrze św. Patryka w Melbourne. Było nam ogromnie miło widzieć wielu polityków jako że św. Jadwiga Królowa jest Patronką polityków.

 

W wielu kościołach na całym świecie odprawiane były uroczyste Msze św, mędzy innymi, w Ameryce Południowej, USA (Baltimor, Chicago), Europa (Węgry, Austria, Ukraina).

W Polsce odprawiane były uroczyste Msze św we wszystkich parafiach p.w. św. Jadwigi Królowej jak również w kościołach na terenie całego kraju. Cieszy nas to, że nasz Naród jak również wierni na całym świecie uroczyście obchodzą święto św. Jadwigi Królowej.

 

Msza święta w Katedrze św. Patryka w Melbourne

 

Widok ogólny na katedrę św. Patryka w Melbourne

W Australii św. Jadwiga Królowa staje się coraz bardziej znana za sprawą działalności informacyjnej naszej fundacji. 8 czerwca jest dobrą okazją do przypomnienia społeczności australijskiej o św. Jadwidze Królowej jako świętym Kościoła Katolickiego który patronuje politykom, studentom jak również jest patronem naszego Narodu. Katedra melberneńska która nosi imię irlandzkiego patrona św. Patryka jest niejako naturalnym miejscem obchodzenia święta Patronki naszego Narodu. Katedra umiejscowiona w pobliżu środowiska uniwersyteckiego (Melbourne University, Australian Catholic University) jak również w pobliżu Parlamentu Rządu Wiktoriańskiego, jest miejscem gdzie spotykają się na modlitwie tak pracownicy uniwersytetów, studenci jak również parlamentarzyści i członkowie rządu. Mamy nadzieję że św. Jadwiga Królowa wkrótce podbije serca tych środowisk i na stałe zagości w pięknej melberneńskiej katedrze.

    

Widok rozmodlonych australijczyków pokazuje że św. Jadwiga Królowa staje się świętym całego Kościoła Katolickiego. Co nas najbardziej cieszy to fakt że św. Jadwiga Królowa trafia do serc dzięki przykładowi grupy katolickiego laikatu.

 

Msza święta w Katedrze na Wawelu, Kraków, Polska

W dniu 12 czerwca 2011 została odprawiona uroczysta Msza św. w Katedrze na Wawelu w Krakowie o godz. 10. W tym roku piękne czerwone róż od QJF został ‘wplecione’ w piękną kompozycję kwiatową przygotowaną przez panią M. Kuś. Staje się już tradycją składanie czerwonej róży na ołtarzu naszej ukochanej Patronki.

 

 

Mszę św. koncelebrowaną odprawił ks. prof. Kubiś. Piękne kazanie ks. Proboszcza Sochackiego na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych na Mszy św. Staje się już tradycją procesja z relikwiami Pani Wawelskiej od ołtarza koronacyjnego do ołtarza z Czarnym Krucyfiksem gdzie spoczywają prochy św. Jadwigi Królowej.

 

 

Po Mszy św. zostały wręczone „Perełki-Statuetki 2010”. Perełki te miały być wręczone w październiku 2010. Wręczenia dokonał ks. Proboszcz Sochacki. Na zdjęciach poniżej moment wręczenia statuetki-perełki laureatom: JE Kard. F. Macharskiemu (statuetkę odebrał osobisty sekretarz Kardynała, ks. prof. A. Fryźlewicz), prof. J. Bruzdzie, s. prof. A. Sielepin.

  

 

Jak co roku zostały wręczone perełki-statuetki dla uczniów i studentów. Laureatami zostali: P. Pielacińska, P. Walter i K. Surowiak. Perełki-statuetki zostały wręczone przez ks. Proboszcz Sochacki. Serdecznie gratulujemy laureatom.

 

W tym roku po raz drugi miało miejsce wręczenie skarbu wiary na ręce obecnej Królowej Roku Natalii Marek.. Wręczenia dokonał ks. Proboszcz Sochacki. Skarb wiary, krzyżyk z kamieniem szlachetnym (w tym roku wiktoriański topaz) przekazywany jest co roku Królowej Roku jako zapewnienie że wiara jest najcenniejszym skarbem jaki młody człowiek może otrzymać w procesie edukacyjnym.

  

Królowa Roku Natalia ze ‘Skarbem Wiary’

 

W tym roku wybór Krolowej Roku odbył się również w czerwcu. Jury miało bardzo trudne zadanie. Wszystkie kandydatki prezentowały się doskonale. Laureatką została Agnieszka Przybyszewska. Gratulujemy nowo wybranej królowej i życzymy spełnienia wszystkich marzeń, opieki św. Jadwigi Królowej jak również tego aby ten rok jej panowania był dla nas wszystkich rokiem szczęśliwym. Dziękujemy wszystkim królewnom i życzymy aby w następnym roku św. Jadwiga Królowa obdarowała je tytułem Królowej Roku.

  

 

Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do tego że święto św. Jadwigi Królowej było obchodzone tak urczyście.

 

 

 

 

Copyright the Queen Jadwiga Foundation