Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: image001            Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: image002 

   

Description: Description: Description: Description: Description: Description: OBR_RICH

 

PODARUNKI

 

Kosz czerwonych róż

 

Książka naukowa dla Springer-Nature

 

 

Uaktualnianie zbiorów QJF ART&SCIENCE GALLERY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ROCZNICA KORONACJI JADWIGI

 

16 październik 2021

 

 

Msza święta w Katedrze na Wawelu, Kraków, Polska

 

W dniu 16 października 2021 obchodziliśmy kolejną rocznice koronacji Jadwigi na Króla Polski. W Katedrze Wawelskiej została odprawiona uroczysta Msza św. z kazaniem nawiązującym do tego wydarzenia. Rocznica koronacji Jadwigi przypada w święto św. Jadwigi Śląskiej i w kazaniu bardzo wyraźnie ukazano związek tych dwóch polskich świętych królewskiego rodu, które swoją świętość zespoliły z służbą naszemu polskiemu, słowiańskiemu narodowi jak też obronie chrześcijańskiej Europy. Św. Jadwiga Śląska straciła męża, króla Henryka I Brodatego, który poległ w obronie chrześcijańskiej Europy przed zalewem tatarskich hord. Św. Jadwiga Królowa oddała swe młode życie w służbie tworzenia chrześcijańskiej Unii Europejskiej, która po dzień dzisiejszy staje się niedościgłym wzorem jedności krajów europejskich. W tym kontekście daje się odczuć arogancję i brak poszanowania obecnych ekip rządzących dla ogromnego wkładu naszej św. Jadwigi Królowej w budowę jedności Europy. Nie można też przejść obojętnie nad brakiem odniesienia genezy Unii Europejskiej do wspaniałej wizji naszej Wielkiej św. Jadwigi Królowej jednoczenia narodów europejskich w paradygmacie chrześcijańskiej Unii wspartej na nauce Kościoła Katolickiego. Pragniemy zaznaczyć, że dzień 16 października był dniem, w którym uroczyście obchodzono rocznicę koronacji Jadwigi co było oznajmiane wszem i wobec głosem radośnie i donośnie bijącego dzwonu Zygmunta. Od czasu desłowianizacji Krakowa głos dzwonu Zygmunta zamilkł w tym tak doniosłym dla Polski, Europy i świata dniu.

Jak co roku QJF, jak też dość pokaźna grupa patriotów o monarchistycznych inklinacjach, kontynuuje uroczyste obchody tego jednego z najważniejszych świąt dla Polski. Uważamy, że 16 października powinien być dniem, w którym uroczyście będziemy obchodzić rocznicę koronacji św. Jadwigi Królowej jako twórcy pierwszej wielkiej chrześcijańskiej Unii Europejskiej, protoplasty dzisiejszej chrześcijańskiej Unii Europejskiej. Wierzymy, że Unia Europejska, o ile będzie trwała, będzie istniała pod nazwą Chrześcijańskiej Unii Europejskiej jako kontynuacja dzieła naszej św. Jadwigi Królowej, Patronki chrześcijańskiej Unii Europejskiej.

Z okazji tej rocznicy QJF przygotowało piękny kosz czerwonych róż z biała lilią symbolizującą św. Jadwigę Królową jako Lilię Wawelską, w gorejącej miłością podzięce za Polskę wielką, Polskę dobrobytu, Polskę potężną w służbie Chrystusowi. Następnym podarunkiem jest wizualna interpretacja obrazu Durera „Adoracja Trójcy Świętej” autorstwa prof. Z. Lesia dla QJF Art&Science Gallery. Kolejnym podarunkiem jest nowy cykl obrazów komputerowych dla QJF Art&Science Gallery. Jest to kontynuacja z cyklu przestawień micro-macro świata. Kolejnym podarunkiem jest książka naukowa, która znajduje się w końcowej fazie przygotowań do druku. Podarunkiem jest też utwór Bacha, w interpretacji Pani mgr M. Leś, który wzbogaci naszą ofertę na przygotowywaną płytę CD, poświęconą św. Jadwidze Królowej.  

 

 

Wizualna interpretacja obrazu Durera „Adoracja Trójcy Świętej”

 

Wizja eschatologicznego wątku i ratunek dla ginącej Europy (seria mikro-makro)

 

   

Elitarna jednostka Wojska Polskiego, Czerwone Berety, przed Katedrą Wawelską i symbolem gorącej miłości do naszej Pani Wawelskiej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Last updated: 2021

Copyright the Queen Jadwiga Foundation

The Queen Jadwiga Foundation

P.O. Box 654, Toorak, VIC 3142  Australia

 

MELBOURNE

KATEDRA ŚW. PATRYKA

 

 

Description: Description: Description: Description: Description: Mlb_katedra_1

 

KATEDRA WAWELSKA

 

KatedraWaw