QJFStruktura QJFQJF KioskQJF BiuletynQJF GaleriaQJRIUMembership

8 CZERWCA 
SWIETO SW. JADWIGI KROLOWEJ

2008

SPOTKANIE AUTORSKIE – HOTEL HYATT MELBOURNE

WRĘCZANIE NAGRÓD PEREŁEK STATUETEK – KATEDRA NA WAWELU

WYBOR KRÓLOWEJ ROKU – „SKAŁKA” W KRAKOWIE

 

Jak co roku 16 października obchodzimy uroczyście rocznicę koronacji Jadwigi na Króla Polski jak również wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża. W tym roku QJF zorganizowała spotkanie autorskie w Melbourne prezentujące dorobek QJF Press jak również Queen Jadwiga Research Institute of Understanding. W Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia „perełek statuetek” w Katedrze na Wawelu oraz wybór Królowej Roku u Ojców Paulinów na Skałce.

W związku ze zbliżającą się rocznicą zostało rozesłane zaproszenie o włączenie się do uroczystego obchodzenia rocznicy koronacji Jadwigi do niemal wszystkich ośrodków mniejszości polskich na całym świecie. Również w środowisku mniejszości polskich w Australii zostały rozprowadzone zaproszenia do włączenia się do obchodów i zaproszenie do wzięcia udziału w spotkaniu autorskim. Bardzo niepokoi nas fakt dalszego uniemożliwiania prowadzenia działalności QJF przez środowiska związane z ośrodkami Jezuitów (ks. Słowik). Również bardzo niepokojące jest działanie chrystusowców usiłujących narzucić nam swoją wizję polonijnej „ewangelizacji” opartej na krzewieniu wzorów stalinowskiej rzeczywistości. Otóż w tym roku, w rocznicę koronacji Jadwigi, uniemożliwiono nam zorganizowanie spotkania w ośrodku parafialnym w Essendon, mającego na celu prezentację ukazującą znaczenie świętości Królowej Jadwigi dla naszego Narodu. Tak zwana federacja organizacji „polskich” z p. Łańcuckim na czele (mała grupa tzw. działaczy „polonijnych”) w
tym także chrystusowcy, organizują wielką akcję reklamy piewcy stalinowskiego okresu niejakiego p. Brzechwy i jego sławnego „hitu” ‘akademia pana kleksa’. To ma być ponoć reakcja na naszą próbę reaktywowania pamięci o wielkim darze dla polskego narodu jakim było refudowanie akademii krakowskiej przez św. Jadwigę Królową. Szokujące są szczególnie bestialskie metody cenzurowania prowadzone przez niejaką p. J. Jarosz ponoć studentkę UJ i bliską „współpracownicę” ks. Słowika.

Jak to się dzieje, że tacy księża jak ks. Słowik nie zostają rutynowo przenoszeni na inne placówki jak to ma miejsce w przypadku innych zakonników. Komuś musi na tym bardzo zależeć biorąc pod uwagę fakt że „polonijne” agentury PRL-u (do których ów ksiądz należy) tworzone w zmierzchłych czasach stalinowskiego terroru nadal niszczą środowisko mniejszości polskich nie tylko w Australii. Zwracamy się do Pana Prezydenta o wszczęcie postępowania mającego na celu pociągnięcia do odpowiedzialności karnej te osoby, działających na terenie Australii, które były i nadal są uwikłane w przestępczą działalność przeciwko narodowi polskiemu.

QJF ponosi bardzo duże straty na skutek przestępczej działalności tzw. działaczy ‘polonijnych’ związanych z federacją i niektórymi zakonnikami (czyżby współcześni krzyżacy tylko że tym razem roczniki 1968).

 

 

Home

 

Copyright the Queen Jadwiga Foundation

Adres:

The Queen Jadwiga Foundation

P.O. Box 654, Toorak, VIC 3142, Australia